wtorek, 15 października 2013

Kerhenstrad, prace nad podręcznikiem

Dramatyczne wydarzenia pod niewybudowaną świątynią Najjaśniejszego Słońca osiągnęły na ostatniej sesji swoje apogeum. Ponadto podsumowuję dziś także najważniejsze osiągnięcia w procesie produkcji podręcznika głównego Diademu.

Drużyna przemierzająca podziemia pod miastem Kerhenstrad spotkała na swojej drodze w sumie trzy smoki i otarła się o los gorszy od śmierci, ale dzięki niespodziewanemu zwrotowi losu, wszyscy szczęśliwie (choć niektórzy w stanie ciężkim) opuścili podziemia i wylądowali naprawdę daleko od tego miejsca. Już niebawem opublikuję bardziej obrazowy opis tych wydarzeń, pióra Asirry.

Tymczasem podręcznik Diademu nabiera już finalnych kształtów.
  • Dodane zostały odnośniki do poszczególnych rozdziałów i wielu istotnych sekcji tekstu - w wielu miejscach pojawiły się ramki z sugestią zajrzenia do pokrewnego zagadnienia (z nr strony i łączem do odpowiedniej sekcji w podręczniku)
  • Drobnym zmianom uległy zdolności rasowe (pojawiło się górne ograniczenie Budowy - k12 - dla Elfów, ograniczenie Budowy dla Niziołków spadło do k8, ale zlikwidowane zostały limity Budowy dla tych ras przy wybraniu rasowych gratisów 
  • Doprecyzowałem trudność oparcia się czarom rzucanym przez przedmioty magiczne
  • Uzupełniłem opis czaru Umagicznienie przedmiotu, z możliwością tworzenia przedmiotów, których zaklęcia są trudniejsze do odparcia

W najbliższym czasie podręcznik zostanie także uzupełniony o:
  • Opis substancji (m. in. trujących oraz leczniczych), oferujący szeroką gamę dodatkowych efektów uzyskiwanych bez uciekania się do magii, wraz z systemem ich odnajdowania i sporządzania oraz dostępnością do zakupienia
  • Opis najważniejszych religii i wyznań świata Diademu
  • Dodatkowe przedmioty magiczne obdarzone niezwykłymi mocami
  • Obszerny rozdział dla Mistrzów Gry, przybliżający wiele zagadnień i pomysłów związanych z przygotowaniem i prowadzeniem sesji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Napisz, co myślisz. Każda uwaga jest pomocna! Napisany komentarz pojawia się z opóźnieniem, ale bez obaw - jeśli piszesz kulturalnie i na temat, nie zniknie.