sobota, 6 lipca 2013

Magia jest mi posłuszna.

Rupert - człowiek-czarodziej
Oczywiście, że mogę to zrobić. Magia jest mi posłuszna. Dajcie mi tylko chwilę, abym ją wezwał, a nie pożałujecie.

Druga z przykładowych, początkujących postaci do gry fabularnej Diadem

Pochodzisz z północy Haast. Zawsze byłeś słabego zdrowia. Życie w szkole magii nie było lekkie. Nie lubili cię koledzy, wykładowcy także tylko patrzyli, jak ci dokuczyć. Teraz masz 22 lata. Finalne egzaminy zdałeś bez trudu, ale lata nauki odbiły się na twoim słabym ciele. O dostaniu lukratywnej posady maga bojowego na dworze nie masz co marzyć - przynajmniej na razie. Znasz jednak swoją wartość. Wiesz, że niewielu czarodziejów - nie tylko młodych - dorównuje ci w operowaniu magią. Jesteś chłodny i opanowany, zachowujesz koncentrację także podczas walki. Znasz wiele tajemnic tego świata i potrafisz naginać magię do swojej woli, uzyskując znacznie potężniejsze rezultaty niż inni absolwenci akademii. A choć używanie silnej magii szybko cię wyczerpuje, potrafisz też bardzo szybko odzyskiwać swoje siły. Jesteś gotów użyczać swoich zdolności w zamian za sowitą opłatą - w końcu twoje badania i dalsza nauka  to  kosztowne przedsięwzięcie.

Budowa k3, Sprawność k6, Walka k4, Strzelanie k6,
Bystrość k6, Mądrość k8, Wola k10, Charyzma k6

Zdrowie 10, Energia 10, Moc 12
Obrażenia wręcz k3+k4 (sztylet)

Zdolności: • Biegłość w czarach dystansowych, • Koncentracja, • Adept

Zaklęcia: (1) Zawieszenie, (2) Błyskawica, (2) Panika, (1) Dalej, (2) Więcej
 Przykładowe zmodyfikowane zaklęcie: Potrójna błyskawica na 40 m: Koszt 12, Trudność 5, Obrażenia 3k4

Języki: Rzeczna Mowa, Sollister (mowa i pismo), thrazański (mowa i pismo)

Ekwipunek: Długie szaty podróżne, laska drewniana, księga zaklęć, przybory do pisania, czyste zwoje, ukryty w rękawie sztylet, suszone jedzenie i woda w bukłaku (zapas dla 1 osoby na 2 dni), 2 sztuki srebra

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Napisz, co myślisz. Każda uwaga jest pomocna! Napisany komentarz pojawia się z opóźnieniem, ale bez obaw - jeśli piszesz kulturalnie i na temat, nie zniknie.