poniedziałek, 8 lipca 2013

Spójrz mi w oczy. Głęboko. Głębiej.

Iliandra - tajemnicza elfka władająca magią
Spójrz mi w oczy. Głęboko. Głębiej.

Czwarta z przykładowych, początkujących postaci do gry fabularnej Diadem

Urodziłaś się w zamożnej elfiej rodzinie w Ytrenii. Prawo tamtejsze nakazuje, aby osoby obdarzone magicznym talentem były oddane pod opiekę mistrza i ćwiczone w sztuce panowania nad mocą. Jednak nigdy nie miałaś na to cierpliwości. Uprosiłaś rodziców, aby nikomu nie mówili o twoich magicznych zdolnościach. Lata płynęły. Miałaś jednego przyjaciela, któremu zaufałaś. On nauczył cię panować nad mocą. Niedawno twój sekretny mistrz padł ofiarą zamachu, zdołał jednak pomóc ci w ucieczce. Będąc niemal dorosłą osobą, w wieku 68 lat wolałaś opuścić rodzinę, aby nie narażać jej na konsekwencje złamania prawa. Nie wiesz, czy masz pełną kontrolę nad swoimi mocami, nie jesteś nawet pewna, czy pochodzą one z twojego wnętrza. Czasem śnisz o podziemnych salach i dziwnych posągach i sądzisz, że to one są kluczem do odkrycia tajemnicy twoich zdolności. Przeczucie przywiodło cię w te strony i tu, w księstwie Thrazan, ziemi jeszcze dwa wieki temu niezamieszkałej i tajemniczej, poszukujesz odpowiedzi na dręczące cię trudne pytania.

Budowa k3, Sprawność k6, Walka k4, Strzelanie k4,
Bystrość k6, Mądrość k10, Wola k8, Charyzma k12

Zdrowie 10, Energia 10, Moc 17
Obrażenia wręcz k3+k4 (sztylet)

Zdolności: • Czarodziejka, • Elfka, • Wewnętrzne źródło mocy, • Gwiazda

Zaklęcia: (1) Wykrywanie, (1) Klucz, (1) Światło, (2) Leczenie, (3) Zbroja, (1) Przekazuję, (1) Mocniej

Języki: Rzeczna Mowa, ytreński (mowa i pismo), thrazański (mowa i pismo), Dracoster

Ekwipunek: Obcisły skórzany strój, zszyty blok cienkich miedzianych kart (księga zaklęć), przybory do pisania, czyste zwoje, ukryty w bucie sztylet, suszone jedzenie i woda w bukłaku (zapas dla 1 osoby na 2 dni), rzeczna perła warta 5 ss

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Napisz, co myślisz. Każda uwaga jest pomocna! Napisany komentarz pojawia się z opóźnieniem, ale bez obaw - jeśli piszesz kulturalnie i na temat, nie zniknie.