wtorek, 9 lipca 2013

Słyszycie ich? Dwóch ludzi ma kusze, jeden kuleje

Solto - niziołek-traper

Na wprost nas, za tymi zaroślami. Trzech ludzi i krasnolud. Słyszycie ich? Dwóch ludzi ma kusze, jeden kuleje. Krasnolud jest uczulony na miód.

Piąta z przykładowych, początkujących postaci do gry fabularnej Diadem

W twoich stronach, na południu Haast, na takich jak ty mówi się że "mają nosa". Jako jeden z siedemnaściorga dzieci w poważanej, choć ubogiej rodzinie niziołków musiałeś od dziecka samemu polować - najpierw na zajęce, potem na ptactwo. Obecnie, po kilku latach treningu nawet jelenie i dziki muszą się ciebie obawiać, jak długo masz zapas strzał. Może nie radzisz sobie dobrze w walce bezpośredniej, ale za to twoje nieprawdopodobnie rozwinięte zmysły pozwalają ci zidentyfikować i uporać się z większością problemów na odległość. Ponadto znakomicie orientujesz się w terenie, co czyni cię niezastąpionym towarzyszem wypraw w dzicz. 


Budowa k4, Sprawność k8, Walka k4, Strzelanie k8,
Bystrość k10, Mądrość k6, Wola k6, Charyzma k6

Zdrowie 13, Energia 10, Moc 9
Obrażenia wręcz k4+k4 (nóż myśliwski)
Obrażenia na dystans k4+k6 (krótki łuk, trudność trafienia +1 za każde 15m)

Zdolności:  • Niziołek, • Czujność,  • Cichociemny, • Myśliwy, • Obojętny

Języki (tylko mowa): Rzeczna Mowa, ytreński, thrazański, Sollister

Ekwipunek: Krótki łuk 20 strzał, nóż myśliwski, znoszone i wielokrotnie reperowane odzienie trapera, suszone jedzenie i woda w bukłaku (zapas dla 1 osoby na 2 dni), skóry zwierząt warte 4 sztuki srebra

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Napisz, co myślisz. Każda uwaga jest pomocna! Napisany komentarz pojawia się z opóźnieniem, ale bez obaw - jeśli piszesz kulturalnie i na temat, nie zniknie.