czwartek, 16 marca 2017

4 lata Diademu, 3 lata podręcznika

Witajcie, fani Diademu.

Mamy dziś szczególny dzień. Okrągłe 4 lata temu rozpocząłem prace nad grą fabularną Diadem. W tym tygodniu upływa również 3 rocznica pierwszego wydania podręcznika Diademu w wersjach elektronicznych oraz na papierze. W ten oto sposób projekt, który rozpoczął życie jako bardzo mała gra stworzona na moje własne potrzeby, w krótkim czasie stał się pełnoprawnym erpegiem i do dziś jest dostępny w sklepie wysyłkowym. 

W międzyczasie (dokładnie wczoraj) usługa Dropbox, która od początku pozwalała udostępniać mi elektroniczne wersje Diademu zmieniła zasady działania - dotychczasowy system udostępniania plików został wyłączony, co wymusiło zmianę adresu pod którym da się pobrać pakiet elektronicznych wersji Diademu. Niestety, w związku z tym QR kod wydrukowany z tyłu papierowego podręcznika w wydaniu 3 i 4 nie będzie już działał. Zaktualizowałem za to banner w lewej części strony. Bardzo przepraszam za kłopot, jaki ta zmiana mogła spowodować.

Cztery lata to sporo czasu, zwłaszcza dla współczesnego konsumenta gier, z tej okazji chciałem najserdeczniej podziękować wszystkim Mistrzom Gry i Graczom, którzy spośród plejady innych tytułów zainteresowali się moim skromnym produktem i mieli okazję w niego zagrać. Diadem od początku miał być kompletną grą zawartą w niedużym podręczniku. Chciałem podzielić się w ten sposób swoją pasją do RPG i pokazać, jak łatwo jest rozpocząć tę zabawę. Po poprowadzeniu setek sesji w Diademie wiem, że doskonale nadaje się on do wprowadzania nowych osób w gry fabularne oraz jako niezobowiązujący przerywnik między dłuższymi kampaniami w innych systemach. Tym samym spełnił on swoją rolę i mam nadzieję, dalej będzie ją pełnił.

Tymczasem ja kieruję swoją uwagę w stronę kolejnych wyzwań. Od roku pracuję nad grą fabularną Władcy Otchłani, projektem znacznie obszerniejszym i bardziej wymagającym od Diademu, bazującym na świecie Pływu, projektowanym przeze mnie już od 14 lat. Wszystkie informacje o tej grze znajdują się na stronie http://wo-rpg.tk do odwiedzenia której bardzo mocno zachęcam - można na niej znaleźć założenia gry, mini-opowiadania jak i zapowiedzi organizowanych przeze mnie sesji.

Choć moje wysiłki twórcze skierowane są obecnie w inną stronę, nieustannie zapewniam wsparcie i pomoc Mistrzom Gry oraz Graczom korzystającym z Diademu. Skrzynka kontaktowa na blogu oraz strona na Facebooku przekazują mi Wasze wiadomości bardzo szybko, a ja równie szybko staram się na nie odpowiadać. 

Dziękuję za te wspaniałe cztery lata. To była prawdziwa przyjemność i przywilej móc dołożyć swoją cegiełkę do najważniejszego dla mnie hobby.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Napisz, co myślisz. Każda uwaga jest pomocna! Napisany komentarz pojawia się z opóźnieniem, ale bez obaw - jeśli piszesz kulturalnie i na temat, nie zniknie.