Wszystkie produkty

Diadem podręcznik główny
DOSTĘPNY w wersji papierowej - wersje elektroniczne gratis (banner z lewej strony)
Podręcznik ten jest kompletną grą fabularną i zawiera:
- świat fantasy z własną historią, geografią, religiami i intrygami, wzbogacony kolorowymi, szczegółowymi mapami
- zasady łatwe do opanowania także dla osób stawiających pierwsze kroki w grach RPG
- bogate przykłady rozgrywki
- specjalną kartę postaci, pozwalająca tworzyć i swobodnie rozwijać postać bez konieczności sięgania do podręcznika.
- kilkadziesiąt zdolności i drugie tyle zaklęć
- różnorodny ekwipunek (w tym przedmioty ulepszane i magiczne oraz substancje o specjalnym działaniu)
- obszerne porady dla Mistrza Gry
- dziesiątki przykładowych przeciwników
- Księgę zaklęć ułatwiającej zarządzanie zaklęciami znanymi przez postać i posiadanymi w formie zapisanej
- Karty Losu ułatwiające wymyślanie historii postaci

Scenariusz: Kopalnie pana Estebana
NAKŁAD PAPIEROWY WYCZERPANY - wersje elektroniczne gratis (banner z lewej strony)
Krasnoludy nigdy się nie nauczą kopać płytko…
Niewielka osada górnicza Rhudd otwiera nową kopalnię, co stwarza ciekawe okazje do znalezienia pracy nie tylko dla górników. Zwabieni tymi wieściami, bohaterowie graczy przybywają do Rhudd. Zamożny inwestor i właściciel, pan Esteban Hall, potrzebuje śmiałków do zbadania terenu kopalni, zanim rozpocznie w niej wydobycie. Jeszcze jesienią wszystko było w porządku. 
Cóż mogło się stać przez te parę miesięcy?
Kopalnie Pana Estebana są scenariuszem do gry fabularnej Diadem, nastawionym na eksplorację, poznawanie starożytnych tajemnic i taktyczną walkę. Wewnątrz scenariusza Mistrz Gry znajdzie:
- Pełne wyzwań zadanie dla drużyny początkujących postaci graczy
- Cztery przykładowe wprowadzenia, każde z gotowymi pomysłami na drużynę
- Szczegółowy opis wszystkich istotnych miejsc, wraz z mapkami, postaciami niezależnymi, przeciwnikami i przedmiotami, możliwymi do odnalezienia
- Kilka wersji fabuły, umożliwiających Mistrzowi Gry rozbudowanie i wpasowanie prezentowanych wydarzeń w swoją kampanię oraz płynne przejście z graczami do kolejnych przygód.
Scenariusz wymaga podręcznika podstawowego do gry fabularnej Diadem do poprowadzenia go na sesji: (łączny Poziom Potęgi drużyny: 120-180).

Scenariusz: U Korzeni
(GRATIS! Kliknij powyższy link, aby pobrać pełną wersję PDF)
Jest to świetna przygoda wprowadzająca w system Diadem, przeznaczona do rozegrania w czasie 3-5 godzin. W okolicy grasują  nieznani, bezwzględni bandyci - napadając, mordując i porywając niewinnych. Kim są i czego chcą naprawdę? Scenariusz ten można rozpocząć na dwa sposoby - klasycznie, w sam raz dla początkujących graczy (zlecenie szeryfa, aby wytropić i unieszkodliwić zbójów). Drugi sposób rozpoczęcia, bardziej niesamowity i polecany dla nieco bardziej doświadczonych graczy umieszcza postacie już na starcie w samym sercu niebezpieczeństwa - drużyna musi przetrwać, polegając tylko na swoim sprycie i znalezionych po drodze przedmiotach. Postacie graczy, rozgrywające ten scenariusz, powinny mieć łączny Poziom Potęgi 90-160.

Nowy przedmiot magiczny: Oszczep Heroizmu
(GRATIS! Kliknij powyższy link, aby pobrać pełną wersję PDF)
Opublikowany początkowo w 2. numerze Spotkań Losowych, oszczep jest jednym z niezmiernie rzadkich, nietypowych przedmiotów magicznych, które mogą stać się nie tylko celem i nagrodą w przygodzie, ale też jej głównym elementem. Posiadając unikalne zdolności i własną, hmm... unikalną osobowość, Oszczep Heroizmu może przysporzyć drużynie tyleż korzyści, co i kłopotów.

Kolejne dodatki i rozszerzenia Diademu (w przygotowaniu):

Opis miasta: Klejnot wybrzeża
Dodatek miał opisywać jedno z największych miast Księstwa Thrazan, jego historię, godne uwagi miejsca zlokalizowane w samym mieście, a także najważniejsze osobistości oraz stronnictwa, wywierające wpływ na oblicze miasta. W dodatku planowane było ponadto kilkadziesiąt "zahaczek" - problemów, z których każdy może stać się zaczątkiem przygody. Powstał szczegółowy plan miasta, wraz z oznaczonymi kluczowymi miejscami. Ze względu na swą różnorodność, obszar mógłby dostarczyć co najmniej kilkunastu sesji zabawy dla drużyny o łącznym poziomie potęgi 150-500. Prace nad tym dodatkiem zostały póki co wstrzymane.

Scenariusz: Świątynia, której nie było
Rozszerzenie dodatku "Klejnot Wybrzeża", lub samodzielny scenariusz, przeznaczony dla nieco potężniejszych postaci (łączny Poziom Potęgi 250-350). Drużyna otrzymuje propozycję od jednego ze stronnictw w Kerhenstradzie - chodzi o zdobycie szczegółowych informacji na temat budowanej w mieście, pod nadzorem Smoków, świątyni Najjaśniejszego Słońca. Jak daleko posunie się drużyna w celu poznania prawdy - i co zrobi, gdy już ją zdobędzie?

Rozszerzenie systemu: Smoki
To rozszerzenie pozwala wprowadzić do przygód jedną z najbardziej ikonicznych ras fantasy. Opisuje pochodzenie, historię i podziały smoczej rasy, specjalne zasady i cechy Smoków, przybliża mniej znane fakty stojące za powstaniem smoczego państwa oraz przyczyny zaistnienia smoczej religii, znanej dziś jako Wyznanie Najjaśniejszego Słońca. Dodatek prezentuje także bieżące problemy i wyzwania, stojące przed smoczą rasą oraz państwem Dominium Najjaśniejszego Słońca, opisuje aktualną geografię i politykę tego rządzonego przez Smoki kraju, wreszcie daje graczom unikalną możliwość - stworzenia i odgrywania postaci, należącej do rasy Smoków, lub też do jednego ze stowarzyszeń, wiedzących o Smokach aż nazbyt wiele.

2 komentarze:

Piotr Zwoliński pisze...

Świetna gra ! Kiedy można spodziewać się kolejnych dodatków i rozszerzeń?

Andrzej Rylski pisze...

Bardzo mi miło, że moje dziecko się podoba. Obecnie poświęcam uwagę twórczą innym projektom i jednocześnie dokładam starań, aby Diadem dotarł do jak największej liczby osób. Każdy głos aprobaty przybliża moment ukazania się następnego dodatku. W najbliższym czasie będą to raczej niewielkie publikacje, które zamieszczę na stronie. Ostatnia zorganizowana przeze mnie zbiórka pokazała, że popyt na papierowe wydania dodatków jest niewielki.

Prześlij komentarz

Napisz, co myślisz. Każda uwaga jest pomocna! Czasem napisany komentarz pojawia się z opóźnieniem, ale bez obaw - jeśli piszesz kulturalnie i na temat, nie zniknie.