środa, 11 września 2013

Religie

Szczegółowe opisanie religii, występujących w świecie Diademu, nie było jak dotąd moim priorytetem. Zbliża się jednak czas, aby rzucić nieco światła na duchową stronę mieszkańców tego uniwersum.

Jedna z uczestniczek sesji polconowych opracowała właśnie... pewną pradawną religię Elfów. Przejrzałem ten materiał i zapowiada się rewelacyjnie. Wszystko pasuje do świata Diademu, będzie też kilka nowych zaklęć! Być może już niedługo będę mógł zaprezentować finalny efekt jej pracy. Tymczasem zainspirowało mnie to do uważniejszego przyjrzenia się poszczególnym bóstwom i roli, jaką mogą pełnić w grze. Czy waszym zdaniem duża liczba religii jest ciekawa, czy bardziej interesowałoby was skupienie i szczegółowe opisanie paru najistotniejszych, najbardziej wpływowych i najciekawszych religii?

2 komentarze:

Gustaw pisze...

Moim zdaniem na chwilę obecną lepsza jest druga opcja (mniej religii, bardziej rozpowszechnionych). Rzecz jasna, w razie potrzeby zawsze można opisać jakiś kult pomniejszy, lub pozostawić to inwencji graczy (wiem, rzecz ryzykowna).

Asirra pisze...

Zgadzam się z Gustawem :) Chyba lepiej wybrać 3-4 religie, jakie panują na świecie, niźli wymyślać tysiące małych, lokalnych kultów.

Prześlij komentarz

Napisz, co myślisz. Każda uwaga jest pomocna! Napisany komentarz pojawia się z opóźnieniem, ale bez obaw - jeśli piszesz kulturalnie i na temat, nie zniknie.