sobota, 22 lutego 2014

Konkursu o podręcznik część trzecia

Dziś z racji prowadzonej sesji konkurs przesunął się na godziny wieczorne - jedziemy dalej! W drugiej rundzie, jedyną osobą, kwalifikującą się do punktów - i to znowu dwóch - okazał się Mateusz Wróbel. Obecny ranking punktów wygląda następująco...

Anna Daria Pisarek: 2 punkty
Mateusz Wróbel: 4 punkty

Trzecia część opowiadania:

Sierżant, siwowłosy przywódca oddziału, powiódł wzrokiem po pobojowisku, poprawił pasek pod brodą, przytrzymujący jego hełm i potrząsnął głową przecząco. Widział w życiu wiele, lecz dawno nie oglądał skutków tak bezwzględnej napaści.
- Gnolle nie strzelają tak celnie. Poza tym, spójrzcie na ciała. Zastawili wszystkich, nawet konie i dzieci. Gnolle zabrałyby je dla pożywienia. Zbadajcie te zarośla i meldujcie o każdym szczególe – tylko ostrożnie! Oni wciąż mogą być w pobliżu. A na drogę mi tu nie włazić, póki nie wezwę! Bo ślady zatrzecie. Potem ułóżcie ciała na wozie i odsuńcie kłodę. Ja sprawdzę, czy droga powie nam coś więcej o tej rzezi. - To mówiąc, sierżant pochylił się i zaczął studiować ślady na drodze. Delikatnie przesuwał i obracał ciała, spoglądał w stronę krzaków, jakby odtwarzając kierunek, z którego nadleciały strzały. Następnie z zainteresowaniem zaczął oglądać ślady, odciśnięte na piachu. W tym czasie reszta oddziału ostrożnie zagłębiła się w zaroślach, przeczesując je ostrzami swych mieczy.

Pytanie - tym razem nietypowe: Kolejny fragment opowiadania przeniesie akcję w nowe miejsce. Pierwsza część pytania brzmi, jakiego typu będzie to miejsce (np. twierdza, osada, polana, karczma przydrożna, inny wóz jadący drogą itp etc.) - za poprawne wskazanie będzie 1 punkt. Druga część pytania to rodzaj najbliższego fragmentu: dialog, walka, inna scena akcji, opis. Poprawne wskazanie tejże również zostanie nagrodzone 1 punktem. Oczywiście, jak zawsze, aby punkty zostały naliczone, niezbędne jest podzielenie się tym wpisem na swojej ścianie Facebooka lub zlinkowanie go na swoim blogu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Napisz, co myślisz. Każda uwaga jest pomocna! Napisany komentarz pojawia się z opóźnieniem, ale bez obaw - jeśli piszesz kulturalnie i na temat, nie zniknie.