czwartek, 4 września 2014

Diadem na Coperniconie 2014

Mam dobre wieści dla osób planujących odwiedzić w tym roku konwent Copernicon, odbywający się w dniach 19-21 września w Toruniu...

W programie konwentu znajdą się takie punkty, jak:

Prelekcja: Diadem - czyli czemu wydałem fantasy RPG? (Sobota godz. 21:00)

Autor i wydawca gry fabularnej Diadem zaprezentuje, czemu warto się nią zainteresować, opowie historię, jak w ciągu roku Diadem przeszedł długą drogę od mini-systemu dla znajomych do produktu, który zgromadził 5000 zł w przedpłatach i został wydany na papierze, a także omówi kolejne swoje projekty, nad którymi obecnie pracuje.

Sesja: Kopalnie pana Estebana (Sobota godz. 23:00)

Księstwo Thrazan przeżywa od pół wieku niejaki zastój gospodarczy. Z tym większym entuzjazmem zostały przyjęte wieści o odkryciu złóż srebra na ziemiach centralnych! Gdy kopalnia pracuje, wszyscy na tym zarabiają. Nie mogliście przegapić takiej okazji. Jako młodzi poszukiwacze przygód trafiacie wiosną do górniczej osady Rhudd. Zamożny inwestor i właściciel, pan Esteban, potrzebuje śmiałków do zbadania terenu swojej kopalni, zanim rozpocznie w niej wydobycie. Kto wie, co się tam zalęgło zimą?
Sesja jest dedykowana także dla osób absolutnie początkujących. Jeśli nie znasz jeszcze RPG, a chciałbyś spróbować, to właśnie jest sesja dla Ciebie! Diadem jest przyjazną dla użytkownika grą w klimatach heroic fantasy. Jeśli czytałeś historie o Wiedźminie lub znasz film czy książkę Hobbit lub Władca Pierścieni, wreszcie jeśli grałeś w dowolne cRPG fantasy – dasz sobie radę. Czekają na Ciebie kostki, karty, ołówki i MG, gotów wszystko wytłumaczyć. Maksymalna ilość graczy: 6

Można się także spodziewać większej liczby sesji w przypadku większego zainteresowania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Napisz, co myślisz. Każda uwaga jest pomocna! Napisany komentarz pojawia się z opóźnieniem, ale bez obaw - jeśli piszesz kulturalnie i na temat, nie zniknie.