wtorek, 9 czerwca 2020

Bezimienna wyspa

Przygotowania do kampanii "Ekspansja" trwają. Przez ostatni tydzień wykonałem, z pomocą programu Wonderdraft, sześć szczegółowych map regionów, do których postacie graczy mają szansę dotrzeć w pierwszej kolejności. Pokrywają one może 1/3 powierzchni nowego kontynentu i przyległych mórz. Dla porównania, podręcznik podstawowy prezentuje jedną szczegółową mapę (Księstwa Thrazan), porównywalną wielkością i szczegółowością do najmniejszego z nowych obszarów.

Przed chwilą udało mi się "spasować" mapę przedstawiającą region startowy. Jak widać, 108 kilometrów wyspy w edytorze = 108 km wyspy w grze :) Na zbliżeniu - jedna z dziesiątek nieodkrytych jeszcze, a więc i nienazwanych wysp.Kampania "Ekspansja" prowadzona będzie online z użyciem aplikacji Foundry Virtual Tabletop. Gra będzie miała otwarty charakter eksploracyjny, uczestniczyć w niej będzie mogło wielu graczy. To pierwsza gra w formacie "żyjącego świata" w uniwersum Diademu, rozbudowująca znany świat zgodnie z decyzjami graczy. Rozpoczęcie kampanii planowane jest jeszcze w te wakacje. Wkrótce więcej informacji!

2 komentarze:

Lioheart pisze...

Pojawią się jeszcze jakieś dodatki lub przygody?

Andre pisze...

Na chwilę obecną nie ma planów opublikowania kolejnych oficjalnych dodatków. Dużo zależy tu od przebiegu kampanii online "Ekspansja". Tymczasem, wiele materiałów i przygód (w postaci roboczej) będzie się pojawiało w najbliższych miesiącach na grupach Facebooka poświęconych tej kampanii. Serdecznie zachęcamy do zainteresowania się inicjatywą - można dołączyć do kampanii wyłącznie w roli obserwatora aby poznawać poszczególne przygody z perspektywy graczy, albo zadeklarować w niej udział jako twórca i zyskać dostęp do materiałów źródłowych i przygód już na etapie ich planowania. Warunkiem udziału jest posiadanie konta w serwisach Facebook oraz (dla osób zainteresowanych udziałem w sesjach lub dyskusjach głosowych) także na Discordzie.

https://www.facebook.com/groups/957862847981352/permalink/972465379854432

Prześlij komentarz

Napisz, co myślisz. Każda uwaga jest pomocna! Napisany komentarz pojawia się z opóźnieniem, ale bez obaw - jeśli piszesz kulturalnie i na temat, nie zniknie.