środa, 26 lutego 2014

Ostatni etap konkursu o podręcznik

Na początek - garść statystyk z przedpłat na podręcznik...
Projekt wspiera: 71 osób
Zebraliśmy razem: 3962 zł z wymaganych 3000 zł
Pozostało czasu: 44 h

Tymczasem przyglądamy się ostatniemu etapowi konkursu. We wczorajszym etapie nikt nie zdobył przewagi. O drukowany Podręcznik Główny ścierają się...

Anna Daria Pisarek: 5 punktów
Mateusz Wróbel: 5 punktów

Nadchodzi decydujące starcie!

Lord Dreadmore spoglądał z tryumfem w dal. Prywatna krucjata, którą rozpoczął lata temu, zaczęła wreszcie przynosić owoce. Wprawdzie obecni słudzy jego byli prymitywni, lecz doskonale nadawali się do realizacji podwalin wielkiego planu. Z tych złowrogich marzeń wyrwały go powarkiwania jednego z wodzów gnolli, wysłuchał więc jego raportu. Sprawy toczyły się zgodnie z oczekiwaniami. Kontrolowane przez niego bandy systematycznie i planowo napadały podróżnych oraz samotne gospodarstwa, za każdym razem postępując według innego schematu. Kolejna banda właśnie powracała, wlokąc pojmanych podróżnych. Za tych cenniejszych w przyszłości otrzyma się okup, pozostali posłużą za prowiant dla wojowników. Tymczasem, zanim jeszcze wieści o tajemniczych, okrutnych zbójach dotrą do thrazańskich posterunków, główne siły Lorda Dreadmor’a będą gotowe do przekroczenia południowej granicy. Mobilizacja i wsparcie dla osad w głębi kraju osłabi pogranicze na tyle, że zdobycie tych paru posterunków i twierdzy Geverst będzie możliwe praktycznie z marszu. A później… sekrety starożytnego miasta Amlot będą jego!

Pytanie: Scenariusz, do którego wstępem jest powyższe opowiadanie, przewiduje szczególną rolę dla postaci graczy. Jaka ona będzie? W jakiej sytuacji drużyna rozpocznie grę? 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Napisz, co myślisz. Każda uwaga jest pomocna! Napisany komentarz pojawia się z opóźnieniem, ale bez obaw - jeśli piszesz kulturalnie i na temat, nie zniknie.