poniedziałek, 24 lutego 2014

Piąta część konkursu o podręcznik

Wczoraj nikt nie odgadł prawidłowo ciągu dalszego. Widać, mieszkańcy osady Ghider nie są tak lekceważący i uszczypliwi, jak się o nich mówi. 

Punktacja pozostaje bez zmian:

Anna Daria Pisarek: 4 punkty
Mateusz Wróbel: 5 punktów

Konkurs trwa dalej!

- Noo, kumie, zgoda - leśniczy nie chciał go dalej prowokować - skoroście tak pewni, czemu nie powiadomicie szeryfa?
- O, to to, kochanieńki! - zamamlała stara krasnoludka Hekla - szeryfa trza na te gnolle nasłać! Łon je rozumu naucy!
- Dobra - Tabas ochłonął nieco, ale nadal wyglądał na obrażonego. - Jeśli który z was pójdzie ze mną, mogę przed nim wszystko powiedzieć raz jeszcze. 
- Ja pójdę - zaproponował młody krasnolud - szeryf jest moim stryjecznym wujem, jak wszystko opowiesz do rzeczy, na pewno cię wysłucha.
Widząc, że zabawa skończona, tłum począł się rozchodzić. Drwal tymczasem ruszył w stronę szeryfa. Właśnie wychodziło stamtąd paru strażników gościńca. Miny mieli poważne. Siwowłosy sierżant machnął na swój oddział i wszyscy pospiesznie wymaszerowali, ostrzec samotne gospodarstwa położone na obrzeżach lasu. 

Pytanie: Co zrobi szeryf po rozmowie z drwalem? Jak zawsze, punktacja jest w skali 0-2 i niezbędne jest podzielenie się łączem do tego wpisu na swoim blogu lub ścianie Facebooka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Napisz, co myślisz. Każda uwaga jest pomocna! Napisany komentarz pojawia się z opóźnieniem, ale bez obaw - jeśli piszesz kulturalnie i na temat, nie zniknie.