niedziela, 23 lutego 2014

Konkurs o podręcznik - część czwarta

Wczorajsze zadanie faktycznie okazało się trudne. Mateusz poprawnie zgadł dialog (1 punkt), a Anna - osadę i dialog (zadaniem nie było doprecyzować, kto będzie w dialogu występował, więc formalnie są to 2 punkty).

Tym samym punktacja wygląda obecnie następująco:

Anna Daria Pisarek: 4 punkty
Mateusz Wróbel: 5 punktów

A oto ciąg dalszy opowiadania!

- Powiadam wam, że je widziałem - zacietrzewiał się spocony drwal.
- A ja wam powiadam, że duby smalone pleciecie, kumie, jak stąd do tej waszej chatynki napośrodku lasu stojącej. Żadnych gnolli nie było na tych ziemiach, ani za czasów mojego ojca, ani też dziada. 
Rozmawiający z drwalem leśniczy miał także rumianą twarz, ale przebijała z niej przewrotna i niczym niezmącona radość. Wiedział dobrze, że poczciwy drwal popił sobie na weselu – i był to już nie pierwszy raz. Zwykle jednak kolejnego dnia już trzeźwiał. Cóż, zabawa była wczoraj wyjątkowo huczna. Nie codzień żeni się najbogatszy obywatel w osadzie. Skutkiem tej zabawy, dziś cała osada Ghider musiała odpocząć, szczególnie, że dzień był wyjątkowo gorący. Pomimo skwaru, tłum zaciekawionych i rozbawionych kmieci począł się jednak wokół nich gromadzić. W końcu, wszyscy wiedzieli, że śmiech doskonale robi na przypadłości „dnia następnego”.
- Twierdzicie, że zmyślam? Ja?! - Teraz już drwal, znany wśród poczciwych ghiderczyków jako Tabas Trzy Palce, wrzeszczał.  Widać, że był zły nie na żarty. 

Pytanie: Jaką radę (czy sugestię) otrzyma drwal od obecnych wokół siebie osób? Ogólna zgodność odpowiedzi z dalszym ciągiem dialogu to 1 punkt, duża zgodność to 2 punkty. Oczywiście, niezbędne jest także podzielenie na swoim blogu lub ścianie Facebooka linkiem do tego postu, jak zawsze.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Napisz, co myślisz. Każda uwaga jest pomocna! Napisany komentarz pojawia się z opóźnieniem, ale bez obaw - jeśli piszesz kulturalnie i na temat, nie zniknie.